Уште една сообраќајка во Македонија: Двегодишно детенце тешко повредено

Две лица од кои едното две годишно дете, се полесно повредени во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на локалниот пат Групчин-Седларево.

Во несреќата учествувале „Голф“ со тетовски регистерски таблици управуван од 26-годишниот А.К. и џип, исто така, со тетовски таблици, што го управувал 21-годишниот Е.Е., двајцата од Седларево, при што двајца сопатници од „Голфот“ на возраст од 51 и 2 години се здобиле со телесни повреди и пренесени се во тетовската клиничка болница, а 51-годшината сопатничка задржана е за натамошно лекување.

Извршен е увид на местото на настанот.

 

 

Оцени ја веста

04.08.2015 - 13:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега