Министерот Чавков во Луксембург

Министерот за внатрешни работи Митко Чавков, денеска и утре, ќе присуствува на Неформалниот состанок на министри за правда и внатрешни работи на Европската унија, што се одржува во европскиот конвенциски центар во Луксембург.

На состанокот, како што соопшти МВР, предвидени се повеќе сесии на теми: тероризам, внатрешна безбедност, акциски план за криумчарење мигранти и азил.

Предвидено е министерот Чавков да има и неколку билатерални средби со министрите за внатрешни работи на Унгарија, Австрија, Србија, Германија, како и со европскиот комесар за внатрешни работи и миграција.

 

 

Оцени ја веста

09.07.2015 - 16:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега