Ивановски: Владата реши да ги прекине сите владини реклами

Владата на Република Македонија, како гест на добра волја, донесе одлука времено да се воспостави мораториум на сите комерцијални промоции. 

Тоа го соопшти денеска министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски, кој учествува на денешната дебата на Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), информира МИОА

 

 

Оцени ја веста

01.07.2015 - 13:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега