Расте бројот на повредени полицајци, тројца потешко

Расте бројот на повредени полицајци во денешните случувања во Куманово. Во вооружената престрелка засега се повредени 15 припадници на безбедносните сили.

Како што јави Сител, тројца од нив се потешко повредени. 

Други повредени се примени во кумановската болница, со прострелни рани.

Сите вработени во Ургентниот центар се на работа, а донесени се хирурзи и од останатите клиники

 

 

 

Оцени ја веста

09.05.2015 - 11:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега