Прегазено дете на патот кон Злокуќани

Патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблички попладнево околу 18:30 часот удрило во пешак на улицата „Скупи“, на патот кон Злокуќани.

 

Од МВР ги потврдуваат информациите и посочуваат дека според првичните информации станува збор за дете.

 

 

Како што дознава Курир прегазеното дете веднаш е пренесено во Ургентниот центар. Се уште нема информации за неговата здравствена состојба.

 

 

Оцени ја веста

08.05.2015 - 21:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега