Скопски дилер заврши со лисици на рацете

СВР-Скопје постапувајќи по судска наредба го лиши од слобода Етхем М..(31) од Скопје кој се барал за издржување на затворска казна во траење од три години за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Истиот е приведен во ПС„Бит Пазар“, а потоа и спроведен во КПУ„Идризово“.

 

 

Оцени ја веста

03.05.2015 - 11:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега