Опасен скопјанец сместен зад решетки

СВР-Скопје постапувајќи по судска наредба го лиши од слобода Мирослав Н.(25) од Скопје кој се барал за издржување на затворска казна во траење од една година за сторено кривично дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“. Истиот е приведен во ПС„Аеродром“, а потоа и спроведен во КПУ„Скопје“.

 

 

Оцени ја веста

03.05.2015 - 11:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега