Со нож му ја исекол ногата - драма на патот во село Велешта

На 01.05.2015 година околу 15,00 часот во с.Велешта-струшко Л.Н.(27) откако со возило му го поречил патот на А.И.(21), го нападнал со нож при што му нанел тешка телесна повреда во пределот на ногата по што го напуштил местото на настанот. Повредениот е пренесен во МЦ во Струга за укажување на лекарска помош. Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

Оцени ја веста

02.05.2015 - 13:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега