Аудито на Заев се судрило со пунто – шестмина повредени

Сопругата на возачот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев и уште пет лица се здобиле со телесни повреди во сообраќајна несреќа што се случила утрово околу 9 часот во Струмица, објави Макфакс.

Според информациите од МВР, сообраќајката се случила на раскрсницата „Климент Охридски“ и „Братство и единство“, кога се судриле автомобил „фиат пунто“ со штипски регистерски таблици и „ауди“ со струмички регистерски таблици, во кое што биле возачот на Заев, неговата сопруга и уште двајца сопатници.

Во сообраќајката со телесни повреди се здобиле возачот на „фиат пунтото“, дваесет и петгодишниот В.М., неговата врсничка С.Г. и триесет и двегодишниот сопатник З.М. сите од Радовиш.

Возачот на „аудито“, шоферот на Заев, не се пожалил на повреди додека неговата сопруга, педесет и тригодишната Ј.А., шеесет и едногодишниот сопатник Д.К.и уште една сопатничка се здобиле со телесни повреди.

Повредените се пренесени во струмичката болница каде им била укажана лекарска помош. Извршен е увид на лице место и се утврдуваат причините за несреќата.

Автомобилот „ауди“ бил на лизинг и не се води ниту на име на општина Струмица, ниту на име на физичко лице, објави Макфакс.

 

 

Оцени ја веста

01.05.2015 - 14:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега