Починал во голема мака - бизарна трагедија во штипско

На локалниот пат кон штипското село Шашаварлија попладнево загина 59 годишниот Марјан А. Несреќата се случила откако од засега непознати причини се првретел тракторот со кој управувал.

Жителите од Шашварлија кои сакале да го извлечат Марјан, кој бил под тракторската гума велат дека бил жив додека го спасувале.

Од штипската Брза помош кои интервенирале веднаш велат дека 59 годишнниот маж од тешките повреди кои ги здобил во пределот на стомакот починал на пат кон болницата. Во извлекувањето на починатитот и на неговиот трактор учествуваа и пожарникарите од штипската Протвпожарна единица, јави МИА.

Во текот на април ова е втора несреќа во Штип, а животите ги загубија две лица.

 

 

Оцени ја веста

30.04.2015 - 15:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега