Регулаторна одлучи: Од полноќ значително поскапување на бензините во Македонија

Бензините поскапуваат за 3 денари, дизелот за 4  денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.  
Од полноќ, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе биде 65 денари, а ЕУРОСУПЕР БС 98 ќе се точи за 68 денари поскапо по цена од 3 денари за литар.
Литар дизел на бензинските низ Македонија ќе се продава по цена од 55 денари за литар

 

 

Оцени ја веста

23.02.2015 - 12:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега