По наредната недела пролет и температури до 20 степени - какви време не чека во март

Иако календарски се уште ќе биде зима, со почетокот на март, вистински ќе ја почувствуваме пролетта во Македонија. Температурите многу ретко ќе паѓаат во минус дури и во ноќните часови а преку ден, во одредени делови на Македонија ќе имаме и 20 степени. 
Сепак, треба да ја издржиме уште наредната недела за кога метеоролозите најавуваат променливо облачно време. 

 

 

Оцени ја веста

23.02.2015 - 10:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега