Градоначалникот го награди најсреќниот битолчанец на Водици

23 годишниот Александар Пинзовски кој на Водици го извлече светиот крст од водите на базенот во храмот Свети Великомаченик Димитриј денес оствари средба со градоначалникот на општина Битола, Владимир Талески.

Пинзовски од градоначалникот доби икона со ликот на заштитникот на градот Свети Нектариј Битолски и парична награда за која Пинзовски најави дека ќе биде донирана.

 

 

Оцени ја веста

20.01.2015 - 20:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега