ФОТО: Ова е најсреќниот охриѓанец денеска

Дваесетгодишниот Климент Довлев беше најсреќниот меѓу педесеттината верници кои денеска на Денот на рибарите влегоа во осветените води на Охридското Езеро. Тој успеа од петте буриња да го фати и извади единственото со црвено вино, пренесува МИА.

Довлев рече дека од своја четиригодишна возраст влегува во езерото за Денот на рибарите, а четврти пат скока по бурето со вино што го фрлаат организаторите на прославата по повод Собор на Свети Јован Крстител.

 

 

Оцени ја веста

20.01.2015 - 16:04
Фото: 
курир

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега