Температурите паднаа длабоко под нула - ова е нјстудениот македонски град во моментов

ПУНКТ

Т(°C)

ПУНКТ

Т(°C)

ПУНКТ

Т(°C)

К.Паланка

 -4

Струга

-6          

Кочани

-2               

Страцин

-5

Ресен

-7

Делчево

-4

Куманово

-2

Крушево

-10

Смојмирово

-3

Маџари

-3

Кичево

-8

Струмица

-1

Тетово

-6

М.Брод

-12

Велес

-1

П.Шапка

-5

Буково

-6

Неготино

-2

Гостивар

-7

Ѓавато

/

Д.Капија

-2

Стража

-10

Плетвар

-6         

Удово

-2

Маврово

-5

Пресека

-6

Гевгелија

0

Дебар

-4

Железнец

-8

Кула

-2

Битола

-6

Штип

0

Петровец

-4

Прилеп

-6

Сарамзалино

-2

 

 

Охрид

-7

Павлешенци

-4

 

 

 

 

Оцени ја веста

08.01.2015 - 23:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега