Нов директор на Бирото за јавни набавки

Александар Аргировски е назначен за вршител на должност директор на Бирото за јавни набавки на местото на досегашната директорка Маре Богева Мицовска.

Според објавата од Централниот регистар Аргировски кој досега беше државен советник во Бирото за јавни набавки на оваа функција стапува од 5 јануари.

Маре Богева Мицовска беше директор на Бирото за јавни набавки девет години, односно беше назначена на оваа функција во 2006 година.

 

 

Оцени ја веста

08.01.2015 - 09:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега