Дебата за предлогот за нов државен грб

Во просториите на Филозофскиот факултет ќе се одржи дебата во врска со предлогот за нов државен грб на Република Македонија.

На дебатата ќе присуствуваат повеќе стручни лица од областа, меѓу кои претставници на Институтот за историја при Филозофскиот факултет, Институтот за историја на уметност и археологија, претставници на Здружението на хералдичари, и др.

 

 

Оцени ја веста

11.12.2014 - 10:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега