Меѓународна конференција е-Општество.мк

„Човекови права на интернет - Слобода на изразување, говор на омраза и приватност во дигиталниот свет“ е темата на Десеттата меѓународна конференција е-Општество.мк што денеска ќе се одржи во Скопје.

Конференцијата, што се спроведува во рамки на проектот „Децентрализирана сорботка помеѓу регионот Долна Нормандија и Република Македонија“ во соработка со Меѓународниот институт за човекови права и мир од Каен, ќе опфати теми како што се слобода на изразување и млади, говор на омраза на интернет, приватност,.... Воедно ќе бидат донесени заклучоци и препораки за идни чекори. 

 

 

Оцени ја веста

11.12.2014 - 10:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега