Пуштање на локален пат и повеќенаменско игралиште во Старо Нагоричане

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска ќе присуствува на отворањето на новоизградениот локален пат во општина Старо Нагоричане.

Јанкулоска ќе го пушти во употреба и новоизграденото повеќенаменско спортско игралиште во истоимената општина во село Драгоманце во ОУ “Христијан Тодоровски Карпош“. 

13.11.2014 - 09:19

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега