ФОТО: Што е ова што помина во ценарот на Скопје?

Иако изгледа како парна локомотива, ова што го гледате во центарот на Скопје е миксер за бетон. Фотографијата објавена на Ѕидот на сообраќајниот срам дава дел од одговорот на прашањето, зошто н ие загадн главниот град.

07.11.2014 - 22:30

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега