Откриен идентитетот на починатиот кај Зелено пазарче

Полицијата го утврди идентитетот на починатото машко лице во центарот на Скопје.

По извршениот увид утврдено е дека станува збор за 52-годишниот скопјанец Перо П. на кого му се слошило додека возел мотор на булеварот „Кочо Рацин“.

Перо починал на лице место, а за жал лекарските екипи кои биле повикани можеле само да ја констатираат смртта.

Неговото тело е предадено за обдукција.

03.11.2014 - 13:34

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега