Макрадули се фали на Facebook: Имам телевизор од 48 инчи

„Го гледам Двоцевски на Шител, слушам поточно бидејќи не ми го фаќа екранот, само 48" ми е телевизорот. Зборува што се СДСМ погрешиле од 1994 до 1998, дека ја уназадиле демократијата во Македонија, приватизација, избор на судии итн. Се надевам Ѓорѓи Спасов ќе прокоментира за овој облик на суштество кој беше донесен токму од Спасов во 1999 во партија и потоа ди 2006 не само што беше со СДСМ туку и во влада се најде на сто функции за кои добиваше пари. Ама да се самоцитирам, не е он крив...“ - напиша Макрадули на Facebook по гостувањето на Боцевски во дебатата на ТВ Сител заедно со аналитичарот Петар Арсовски.

Видеото од дебата погледнете го тука

03.11.2014 - 12:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега