Чувајте си го ајварот: Крадците крадат цели зимници во Тетово

Две тетовски семејства си останаа без ајврот, пишува Утрински весник.

Весникот јавува дека нивните подруми биле провалени од непознати арамии и им ги однеле сите 20 тегли од двата подрума.

Кражбата била во централното градско подрачје на Тетово, на булеварот „Маршал Тито“ во станбена повеќекатница.

Провалени се неколку визби од кои биле одземени сите тегли со ајвар.

 

 

03.11.2014 - 12:01

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега