Фотографија која го трогна светот

Фотографијава нема да ве остави рамнодушни.  Иако идентитетот на овој човек не е познат, тој докажа дека сеуште постојат хумани луѓе на светот. Тој на раката ставил медицинска ракавица која ја продупчил на врвовите од прстите, а озгора во ракавицата по малку тече млеко со кое ги храни малите кученца.

03.10.2014 - 18:36

 


 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега