ВИДЕО: Погледнете што направи мајката верверица откако и го бутнаа гнездото

Луѓето го сечеа дрвото и сличајно го бутнаа гнездото на вервериците на земја. Мајката верверица веднаш реагираше.

Таа со сите средства се обиде да ги спаси младите. Дојде до гнездото, го зграпчи првото бебе и го однесе на сигурно место. Потоа се врати по останатите две бебиња и го направи истото. 

Направи ново гнездо на сигурно место...

26.09.2014 - 15:30

 


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега