Кој кого ќе имитира во првата емисија на "Твоето лице звучи познато"

Вчера почна снимањето на новата сезона на "Твоето лице звучи познато" а "Блиц" дознава кого ќе имитираат натпреварувачите во првата емисија.

Ненад Окановиќ ќе ја имитира пејачката Мирна Радуловиќ, а Неда Украден ќе ја имитира Бијонсе.

Драган Којиќ Кеба, кој повторно е дел од новиот серијал, во првата епизода ќе го гледаме во вистинска филмска сцена. Тој ќе биде виолинист на кров, а со него на сцената ќе бидат уште 30 играчи.

Ќе биде интересно да ја видиме Тања Савиќ во улога на Кети Пери.

Водител на новата сезона е Бојан Ивковиќ, перкусионистот од "Васил Хаџиманов бенд"

 

Улоги:

Јелена Гавриловиќ - Јелена Розга

Бане Мојичевиќ - Имеџин драгонс

Неда Украден - Бијонсе

Тања Савиќ - Кети Пери

Иван Јевтовиќ - ТХЦФ

Елена Ристеска - Северина

 

25.09.2014 - 17:21


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега