ВИДЕО: „Брала мома капини“ во изведба на весели Јапонци

Момците од јапонската група Пирамидос, направија одлична преработка на македонската народна песна- Брала мома капини.

Во спотот има кадри од македонска свадба и од нивниот настап во Македонија, а се вее и македонското знаме.

Погледнете, сигурни сме дека позитивно ќе се изненадите.

22.09.2014 - 20:35


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега