Бразилките се најубави жени, Србинките на шесто место

Порталот Дестинејшнс Поинт објави листа од 11 земји во кои живеат најубавите жени на светот.

На прво место се најдоа Бразилките, прва придружба се Русинките, а интересно е да се додаде тоа што на високото шесто место се најдоа Србинките.

На листата се наоѓаат и Венецуела, Индија, Шведска, Франција, Аргентина, Украина, Италија и Јужна Кореа.

 

22.09.2014 - 16:30


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега