Младите од ВМРО-ДПМНЕ го чистат Скопје

Во организација на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ во градскиот парк околу фонтаната се спроведе активност за покривање на графитите испишани на ѕидовите.

Унијата на млади сили на владејачката партија во континуитет спроведува вакви активности со цел подигнување на општествената одговорност и еколошката свест кај младите. 

12.09.2014 - 15:06
Фото: 
курир
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега