„Идното НАТО – предизвици и очекувања”

Конференција на тема „Идното НАТО – предизвици и очекувања” ќе се одржи денеска во  организација на  Евроатлантскиот совет на Македонија.

Во пресрет на претстојниот самит на Алијансата на конференцијата ќе бидат реафирмирани евроатлантските вредности и посветеноста на Македонија кон НАТО интеграцијата.  

Евроатлантскиот совет на Македонија со оваа конференција  најавува дека уште еднаш ќе ја зголеми и ќе ја направи видлива јавната дебата за бенефитот на земјата од членството во НАТО.

02.09.2014 - 09:59
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега