Лоши вести: Од утре дожд и пониски температури

Од утре не очекува нова дестабилизација на временските прилики.

-Викендот ќе имаме умерено облачно време, во попладневните часови ќе има локални врнежи. Утре највисоката температура ќе биде до 36 степени Целзиусови. Од понеделник, особено од попладневните часови ќе имаме променливо облачно време. Нашето подрачје ќе биде зафатено од циклон. Се очекува да има благ пад на температурата од три до пет степени, обилни врнежи, проследени со грмотевици, вели Лена Јовановска од УХМР за Канал 5.

29.08.2014 - 16:33
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега