ВИДЕО: Силно невреме носеше кровови од куќи во Србија

Силно невреме со дожд и ветер денеска ги зафати српските градови Ниш и Крушевац, пренесуваат српските медиуми.

 

Во Ниш невремето не предизвика некои поголеми штети, но во Крушевац се оштетени над 200 кровови од куќи, а поплавени се и неколку земјоделски поседи во околните села.

 

22.08.2014 - 09:16
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега