Ја пуштила ќерка си во парк - сега не се знае дали ќе преживее

Мајка си го пуштила детето на игралиште, а кога се вратило дома дефинитивно се шокирала.

Се работи за мајка од Хрватска, Маја Белич, која во вторникот ја пуштила својата ќеркичка Лота на детско игралиште, а детенцето кое си играло во песок, одеднаш се боцнало на искористена игла.

- Мојата ќерка седеше во песок и играше, а одеднаш врисна и почна да плаче. Кога ја кренав видов игла на нејзината нога, вели мајката.

Шокот за мајката и детето тукушто започнал бидејќи целиот ден го поминале по болници. Иглата била полна со дрога, а на неа имало и крв. Потресената мајка за Дневник.хр, раскажува дека цело семејство потресено ги чека резултатите од анализите на крвта на девојчето.

17.08.2014 - 21:44
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега