Отишол по цигари и не се вратил - исчезна уште едно младо момче

Уште еден немил настан ја потресе Србија. Откако несовесен возач го усмрти 21-годишниот Лука и побегна како ништо да не се случило, потоа беше брутално убиена 15-годишната Тијана, и почина момчето на кое другарите му донираа кожа, сега исчезна уште едно младо момче, а семејството моли за помош.

21-годишниот Александар Јовановиќ исчезнал на 13 август откако отишол по цигари. Неговата мајка вели дека подолг период бил во депресија поради што два пати до сега лежел во болница. Овој пат го пуштиле дома на четири дена, а тој постојано само лежел во кревет. Сакал сам да оди во продавница по цигари, а неговата мајка се противела, но тој излетал од дома.

- Истрча по скалите. Навистина се плашам некој да не го киднапирал или да не го навлекол на нешто, вели мајката која со години е разведена од сопругот и сама се грижи за децата.

Таа додава дека се надева дека нејзиниот син ќе види колку неговото семејство е загрижено и ќе сфати дека нема подобро место од неговиот дом.

17.08.2014 - 10:36
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега