Се урна воен авион, пилотот преживеа

Хрватски воен авион МиГ - 21 се срушил околу 15 часот, на подрачјето на Велика Горица.

Пилотот Станко Хржењак успеал да се катапултира од леталото. Во прашање е авион кој пред 12 години бил на ремонт во Романија.

МиГ- от бил на лет од Задар до Загреб, но при слетувањето имал проблеми со стојниот трап.

 

 

05.08.2014 - 15:41
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега