Ѓорчев: Да не дозволиме на Македонија да и се случи Охрид

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев денеска во Собранието образложувајќи ги потребите за измени во Уставот, во делот на ограничување на стапката на задолжување, рече дека Македонија не смее да дозволи да и се случи Охрид. Пратеникот потенцираше дека македонскиот туристички центар е заглавен во долгови и само на основ на камати враќа по 15.000 евра месечно.

Погледнете го неговиот говор

16.07.2014 - 15:49
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега