Паника на Крит: Забележан крокодил

Крокодил долг речиси два метри е забележан на Крит во Грција.  Засега не се знае колку долго крокодилот живее во вештачкото езеро во близина на градот Ретимно, а во четвртокот имало обид за негово уловување.

Локалното население го обвинува крокодилот за недостатокот на патки.

08.07.2014 - 10:44
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега