Внимавајте: Од денеска Пајакот ќе собира нерегистрирани возила

Општина Аеродром денеска стартува акција за отстранување нерегистрирани хаварисани моторни возила од нејзината територија, во соработка со надлежните служби од МВР и пајак службата на ЈП „Градски паркинг“.

Од Општината информираат дека возилата ќе се носат на паркингот на ЈП „Градски паркинг“ спроти Народна банка на Република Македонија и оттаму сопствениците ќе можатда си ги подигнат. 

 

07.07.2014 - 08:51
Фото: 
Утрински
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега