Куманово: Средношколка му дала дрога на класниот

 

Дваесет и четири годишниот Д.Ц. од Куманово доби кривична пријава од страна на СВР Куманово за сторено кривично дело „овозможување на употреба на наркотична дрога, психотропни супстанци и прекурсори“.

Пријавениот во текот на април 2014 година и овозможил да ужива марихуана на петнаесет годишна малолетничка, а исто така и дал 0,42 грама марихуана која истата ја предала на нејзиниот класен раководител.

02.07.2014 - 12:44
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега