ВИДЕО: Нарачал пилешко а добил... - ова го шокираше светот

 

Британската Кристал Хендерсон и нејзиниот посинок Оливер Халам од ресторанот за брза храна „КФЦ“ купиле храна за носење, а кога пристигнале во својот дом останале шокирани. Кога деветгодишното момче почнало да јаде, наместо пилешко месо, сфатило дека јадепохувана харитиена ролна.

- Хартиената ролна веројатно се употребувала во хигинески цели. Персоналот  претпоставува дека паднал во садот за подготовка на пилешкото месо и дека готвачот не го забележал -стоело во писмото од ресторанот „КФЦ“.

 

02.07.2014 - 09:33
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега