ВИДЕО: Ова најдобрата одбрана на Мундијалот- се согласувате?

Се согласувате ли дека ова е најдобрата одбрана на Мундијалот. Погледнете како голманот на репрезентацијата на Нигерија, Винсент Енјеама го одбрани силниот волеј удар на Пол Погба.

Погледнете ја оваа неверојатна одбрана која дефинитивно влегува во конкуренција за најдобра одбрана на Мундијалот.

01.07.2014 - 11:52
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега