ВИДЕО: Откриено- еве зошто голманот на Костарика е толку добар

Голманот на Костарика, Кејлор Навас продолжува со интензивните тренинзи. Тој беше прогласен за играч на натпреварот против Грција. 

Костарика славеше против Грција по изведувањето на пеналите, а единствениот пенал го промаши Гекас, односно Навас со одличен рефлекс го одбрани неговиот удар. 

Погледнете како тренирал голманот на Леванте и репрезентацијата на Костарика кој со своите настапи на Мундијалот во Бразил го привлече вниманието на баварскиот гигант Баерн Минхен.

01.07.2014 - 10:20
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега