ВИДЕО:Еве како Милер го насмеа целиот свет

По судиското продолжение Германија славеше со 2:1 против Алжир и се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, а Томас Милер го насмеа светот откако покажа како не треба да се изведува слободен удар.

 

Германците во 88-та минута имаа шанса да го загрозат голот на противникот од слободен удар, но Томас Милер ја расипа целата комбинација паѓајќи нарани.

Незнаеме која му беше намерата но со овој потег успеа да ги насмее сите присутни на стадионот, но и оние покрај малите екрани.

 

01.07.2014 - 09:33
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега