Какво ќе биде времето денеска?

На места зголемена облачност ќе има во земјата претпладнево, додека попладне времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 20 до 31 степен Целзиусов.

Во Скопје претпладне ќе биде облачно, а попладне сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен и повремено засилен ветер од северозападен правец.

Температурата ќе се движи до 27 степени.  

01.07.2014 - 09:03
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега