Нивната љубов е најсилна: Овие два знака ја имаат најдиеалната астролошка комбинација

 
 
 
На некои парови ѕвездите им предвидуваат дека засекогаш ќе бидат во љубов. За оваа астролошка комбинација велат дека е нераскинлива. Очекувано или не, во прашање се Вага и Лав. 
 
Тие дваца се најинтересна комбинација во хороскопот, а посебно е добро кога жената е Вага, а мажот Лав. 
 
Уште при самото запознавање меѓу нив може да се роди обострана симпатија и силна љубовна- сексална привлечност бидејќи Лавот е навикнат на комплименти и на љубезност додека Вагата е по љубезност, во однос на другите хороскопски знаци. Овој пар едноставно пружа едно на друго тоа што е потребно и тука нема дилема дека среќата е загарантирана. 
 
Се случуваат мали отстапки, но ова е правило е речиси без исклучок. 
 
Меѓутоа, и Вагата ја наметнува својата силна личност и нема да да изневери. 
 
Двајцата знаат да бидат многу нежни, а во друштво даваат внимание како на останатите така и на другите. 
 
Нивниот живот понекогаш може да биде навистиа гламурозен, а кога двајцата уживаат нема конфликти. Вагата нема секогаш да ја крие својата посесивност, но доминантниот Лав на такви ситници не обрнува внимание. 
 
Најважно што е, двајцата се врвни комуникатори и тоа е тајна на нивната љубов - каков проблем да имаат тие двајца ќе го решат со разговор.
 

 

 

14.03.2018 - 11:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа