Нив ретко кој ги знае: Саша и Дејан Матиќ покажаа како изгледаат нивните сопруги

Познатите браќа Саша и Дејан Матиќ, покрај исклучителни вокални вештини, одлични настапи и големи хитови, можат да се пофалат и со успешни и хapмонични семејства.

И двајцата имаат сопруги и по две деца.

Во 2003 година, Саша Матиќ се ожени со Андгела Матиќ, која му е голема поддршка и главна потпopа во животот. Саша и Ангела се горди родители на две ќерки, Александра и Тара, кои не се појавуваат во јавноста.

Дејан се оженил многу подоцна. Во почетокот на 2012 година, тој започнал емотивна врска со сопругата Јелена, со која се дружеше неколку години. Веќе во јули истата година Дејан и Јелена застанаа пред матичар, а на нивната свадба имаше многу личности од јавниот живот.декември истата година, тие го добија својот прв син, Зоран, а три години подоцна, нивниот втор син Константин.

Интересно е што Јелена се појави во спотот на Дејан за песната „Таа е моја“ објавена во 2013 година.

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by Dejan Matic (@dejanmaticofficial) on Nov 15, 2018 at 9:49am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2019 - 16:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега