Николовски: Се се сведува на една реченица, владата е неспособна и не испорачува

Алeксандар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, е гостин во емисијата Топ Тема на Телма. Каде главна тема е недобивањето датум за почеток на преговори за влез на Македонија во ЕУ, одлука која денес ја соопшти еврокомесарот за проширување Јоханес Хан.

На почеток се обвинуваше само Франција дека е проблем, сега еве гледаме дека и Германија е проблем, па имавме една тирада против канцеларката како таа да ги носи одлуките во сголасност како и е расположението наутро кога ќе се разбуди , сето ова колку сакаме можеме да го гледаме широко но се сведува на една реченица владата е неспособна и не испорачува, тоа е тоа изјави Николоски.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.06.2019 - 20:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега