Николовски: Ја честитам новата криминална коалиција Зоран Заев, Вице Заев и Мијалков

Заради дејствување спротивно на интересите на ВМРО ДПМНЕ и силна соработка со Заев и организирање на група за притисоци и поткуп на пратениците, ЦК го разреши Митко Јанчев на тајно гласање и тоа едногласно. Разрешен е и Константин Богданов, а ги задолживме општинските комитети да поведат дисциплинска постапка и да ги исклучат од членство Сашо Мијалков и Никола Тодоров заради истите причини.

Ова вечерва го изјави Александар Николовски по седницата на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

ЦК побара осумтте пратеници веднаш да поднесат оставка од своите позиции. 

Сакаме да ја честитаме новата криминална коалиција Зоран Заев, Вице Заев и Сашо Мијалков“-рече Александар Николовски по завршување на седницата на Централниот комитет на на ВМРО ДПМНЕ според кој вечерва имале историска седница.

Мицкоски ја има поддршката да ја води партијата.

 

 

 

23.10.2018 - 00:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега