Николовски: Борбата против корупцијата е на врвот на агендата на Владата

„Наследивме земја која немаше слобода и демократија. Не можеме без работа да направиме нешто. Како резултат на политиките, денес седиме на масата заедно со 30 земји членки на НАТО алијансата. Сега сме дел од најелитниот клуб, нешто што беше стратешка цел на многу претходни генерации, но немаа храброст да го направат“, изјави вицепремиерот за борба против корупцијата, Љупчо Николовски за емисијата „Топ тема“.

Според него, денес државата е поместена планини нанапред во делот на слободата и демократија и многу други процеси, а дека борбата против корупцијата е на врвот на агендата на Владата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.03.2021 - 19:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега