Николовски: Битолчани ја казнија неспособноста на локалната и централната власт и одлучија да гласаат за правда

Вечерва сум во Битола на состанок со партиските тела на општинскиот комитет. Битолчани ја казнија неспособноста на локалната и централната власт и одлучија да гласаат за правда.

Битола ја одбра страната на правдата. Заедно продолжуваме до конечна победа, победа за поубава, економски силна, просперитетна и честита Македонија! Благодарам Битола! Напиша на Фејсбук, подпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 21:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега